چای و سلامتی
 
 
 
 
 

چای اصل بعنوان معجزه داروئی و متعاقبا" یک نوشیدنی اجتماعی در نظر گرفته میشد. چای یکی از سالمترین نوشیدنیهاست و امروزه اکثر مردم چای را بدلیل دلپذیربودن و گرفتن خستگی می نوشند.

با آگاه شدن مردم از سلامتی، بیشتر مواد غذائی توسط دانشمندان مورد بررسی قرار میگرفت تا تاثیر آن بر روی انسان یافت شود. چای نیز در سالهای اخیر تحت تحقیقات پزشکی در آزمایشگاههای شناخته شده در سراسر جهان قرار گرفته است. این مطالعات نشان داده است که نوشیدن چای برطبق باورهای قدیمی مفید است.

 
»
چای غنی از ضداکسنده است
مانند سایر مواد گیاهی، چای نیز شامل flavonoid ضداکسنده است. ضداکسنده ها، ترکیباتی هستند که به تمیزکردن ترکیبات زیان آور از خون کمک میکند. تفاوت چای از سایر مواد گیاهی آن است که چای شامل مقدار زیادی flavonoid میباشد. تحقیقات نشان داده است که ضداکسنده ها، خطر بیماریهای قلبی، سکته و سرطان را کاهش میدهد. تحقیقات اخیر نشان داده است که ضداکسنده ها در برابر بیماری آلزایمر و اختلال حافظه ناشی از سن مقاومت میکند. چای سبز و چای سیاه دارای ضداکسنده های مشابه هستند که بمیزان قابل توجهی بیش از میوه ها و سبزیجات است.
»
Theanine ، یک اسید امینه بی همتا در چای
چای شامل Theanine اسید امینه است که در سایر گیاهان یافت نمی شود. Theanine ، تاثیر آرامش دهنده ای روی انسان دارد و به واکنشهای ایمنی و طبیعی ما در برابر عفونت کمک میکند.
»
چای برای قلب خوب خواهد بود 
تحقیقات نشان داده است که نوشیدن چای به کاهش بیماریهای قلبی کمک میکند. این کاهش عمدتا" بدلیل کاهش ضداکسنده چرب بوسیله ضداکسنده های چای و تسهیل عملکرد مناسب درون پوش، یا لایه داخلی سرخرگ میباشد.
»
چای در برابر سرطان مقاومت میکند
تحقیقات نشان داده است که چای در کاهش ابتلاء و توسعه برخی سرطان ها کمک خواهد نمود.
»
چای و سلامت دهانی
چای یک منبع مناسب فلورید است. چهار تا پنج فنجان تقریبا" 50% از نیاز فلورید را تامین میکند. مصرف منظم فلورید از پوسیدگی دندان محافظت میکند. چای از رشد باکتریهای زیان آور در محافظت از فک و دندان در کرم خوردگی دندان جلوگیری میکند.
  • چای بدون شیر و شکر، عاری از کالری میباشد، از اینرو یک نوشیدنی ایده آل بدون کالری برای کاهش وزن خواهد بود.
  • چای حاوی مقدار اندکی سدیم است و از اینرو مناسب افرادی است که فشار خون بالا دارند.
  • چای به آبرسانی بافتهای سلولی و نیاز روزانه ما به مایعات کمک میکند
  • چهار تا پنج فنجان چای با تعادل میزان کافئین، سودمند خواهد بود.
  • مقدار متعادل کافئین، تمرکز را افزایش داده و بدینوسیله بدون تاثیرات زیان آور، موجب توسعه خواهد بود.
  • چای، آرامش ایجاد نموده و اضطراب را می زداید. چای برای کسانی توصیه میشود که بدون دلیل، احساس ناراحتی و خستگی میکنند.
  • چای سبز و چای سیاه حاوی مقدار مشابه  flavonoid و کافئین با منافع یکسان برای سلامت است.
  • چای مانند ضد باکتری عمل میکند. بهنگام سرماخوردگی در فصول آنفولانزای مسری، با چای غرغره کنید.   چای خستگی چشم را میگیرد. فقط در اطراف چشمان خسته استفاده کنید.
  •   امروزه بیماریهای اصلی که گریبانگیر مردم جهان شده است، شامل بیماریهای فرساینده یا بیماریهای پیری، بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته، سرطان و دیابت است. این بیماریها که تا اندازه ای حداقل بدلیل عدم تعادل و تناسب ایجاد میشود، مسئول 50 – 70% مرگ و میر نابهنگام است.
  • تحقیقات اخیر نشان داده است که چای، ارزانترین و پر مصرف ترین نوشیدنی بعد از آب، تاثیر زیادی بر تغذیه متوازن داشته و موجب کاهش بسیاری از بیماریهای فرساینده همچون بیماری قلبی، سکته، فشار بالای خون و سرطان خواهد گردید.
 
 
  صفحه اصلی
  سری لانکا و پروژه Pearl در اقیانوس هند
  چای سیلان – شروع ...
  چای سیلان – طعمی که به آن اطمینان دارید
  فرآیند – برگ تا فنجان   
  چای سبز و سیاه – تفاوت آنها چیست
  چه چیزی در یک فنجان چای یافت میشود؟
  چای تخصصی از سری لانکا
  هنگام خرید چای سیلان شما
  چای خالص سیلان ؛ دوستدار اوزون
  نشانه های چای
  چای و سلامتی
  دستورالعملهای چای 
  به روزآوری بازارچای
  تماس با ما
 
 
 
 
 
 
  محفوظداشته شده است :تمامحق تالیفها،حقوق . Dubai عمومی کنسولگری سری لانکا